۸۰ درصد سازمان‌ها از سرویس ابری امنیتی مایکروسافت راضی هستند

ارسال شده در: اخبار فناوری | ۰

بیماری کرونا برای همیشه محل کار مردم را تغییر داد و امنیت سایبری را به اولویت اصلی کسب و کارها تبدیل کرد. در این میان خدمات رایانش ابری در ماه‌های اخیر کمک‌های فراوانی به مردم جهان کرد تا از راه دور بتوانند به فضای کاری خود دسترسی داشته باشند. البته همین خدمات خطرات امنیت سایبری را هم برای مشاغل کوچک و بزرگ بیشتر کردند و به ویژه هنگامی که افراد نمی‌دانند از کدام برنامه‌های ابری برای کسب و کار خود استفاده کنند این خطرات بیشتر هم می‌شود.
هم اکنون بسیاری از کشورها و سازمان‌ها در حال ورود به مرحله جدید محیط‌های کاری دوگانه هستند. این ایده که سیستم‌های سایبری باید امنیت قوی و تجربه کاری عالی را ارایه دهند، سیستم‌های امنیتی بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند.

بر اساس بررسی‌های موسسه فارستر که با همکاری شرکت مایکروسافت انجام شد، محدودیت‌های موجود برای استفاده از خدمات رایانش ابری در سازمان‌ها منجر به ظهور فناوری‌های جدیدی شده است تا تهدیدات امنیتی را برطرف کند و امکان انطباق سریع سازمان‌ها با شرایط ویژه را فراهم آورد.
این مطالعه بر اساس بررسی‌های دقیق روی چهار صنعت بزرگ تولید، دستگاه‌های پزشکی، آموزش و خدمات درمانی به انجام رسید. در این مطالعه همچنین سعی شد نگاه دقیق‌تر به تاثیرات مالی راهکارهای امنیتی ابری Cloud App Security مایکروسافت هم وجود داشته باشد.
در پایان ۸۰ درصد صنایع شرکت کننده در این بررسی اعلام کردند استفاده از سرویس رایانش ابری امنیتی مایکروسافت باعث کاهش زمان برای نظارت، ارزیابی و کنترل خطرات سایبری ابری شده است. همچنین ۷۵ درصد توضیح دادند این سرویس به صورت خودکار تهدیدهای سایبری فراوانی را حذف می‌کند.