پورت متن‌باز جاوا برای ویندوز ۱۰ عرضه شد

ارسال شده در: اخبار فناوری | ۰

«گروه مهندسی جاوا» در شرکت مایکروسافت از پیشرفت‌های قابل ملاحظه در OpenJDK که به پلتفرم متن باز جاوا هم مشهور است خبر داد تا این محصول در سیستم‌های ویندوز ۱۰ مبتنی بر پردازنده‌های ARM64 مورد استفاده قرار بگیرد و این طور که مایکروسافت می‌گوید، فاز نخست توسعه پلتفرم یاد شده پایان ژوئن به اتمام رسیده است. نخستین تغییرات این کمپانی به صورت مستقیم روی پلتفرم OpenJDK اعمال شده است.
این گزارش همچنین توضیح داد مرکز توسعه OpenJDK با همکاری شرکت Red Hat فعالیت‌های خود را پیش می‌برد.مایکروسافت در این خصوص اظهار داشت طی این مدت سازگاری قابل ملاحظه‌ای را در سرورها و لپ‌ تاپ‌های مبتنی بر ARM64 با پلتفرم مذکور مشاهده کرده است. زیرا این معماری راندمان انرژی بالاتری را در مرکز داده ارایه می‌کند و عمر باتری را در رایانه‌های شخصی افزایش می‌دهد.

در حالی که هنوز ویژگی‌های در نظر گرفته شده برای پلتفرم متن باز جاوا تکمیل نشده است، توسعه پورت ویژه مبتنی بر OpenJDK هم اکنون به اتمام رسیده است و می‌تواند بارهای مرجع از جمله SPEC SERT و مجموعه‌های SPEC Java را اجرا کند.
توسعه دهندگان نرم افزار از هم اکنون می‌توانند ساخت برنامه‌های خود با جاواده روی لپ‌تای‌های ویندوز ۱۰ مجهز به پردازنده ARM64 را آغاز کنند و این در حالی است که افزونه‌های اصلی مخصوص جاوا در Visual Studio Code برای ARM64 نیز آماده شده است و ابزارهای مکمل نظیر Apache Maven و Gradle هم می‌تواند به کار گرفته شود.