«پروژه Freta» مایکروسافت چیست؟

ارسال شده در: اخبار فناوری | ۰

مایکروسافت هفته گذشته از «پروژه Freta» به عنوان سرویس ویژه مبتنی بر فضای رایانش ابری برای شناسایی بدافزارها رونمایی کرد. هدف از راه‌اندازی این پروژه شناسایی بدافزارهایی است که پیش‌تر روی تصاویر ذخیره شده شده در ماشین‌های مجازی لینوکس قابل تشخیص نبودند. این سرویس به صورت رایگان و از سوی مرکز تحقیقات مایکروسافت ارایه شده است و می‌تواند تمامی خرابکاری‌ها در سیستم عامل و حسگرها را تشخیص دهد. مرکز تحقیقات مایکروسافت هم اکنون با انتشار یک مطلب وبلاگی توضیحات بیشتری در مورد «پروژه فرتا» منتشر کرده است.

بدافزارهایی که شناسایی آنها دشوار است نسبت به بدافزار و ویروس‌هایی که پیش‌تر شناسایی شدند ارزشمندتر هستند. مایکروسافت توضیح داده است که بدافزارهای شناسایی نشده در گزارش‌های مربوط به حملات سایبری نمایان نمی‌شوند و می‌توانند بارها مورد استفاده قرار گیرند.
زمانی که یک بدافزار شناسایی می‌شود، تشخیص فعالیت‌های آن در آینده آسان‌تر می‌شود و بنابراین موفقیت‌هایی کمتری را در فعالیت‌های آتی خود رقم می‌زند و به همین نسبت ارزش آن برای مجرمان سایبری تغییر می‌کند. «پروژه فرتا» مایکروسافت در نظر دارد بدافزارهایی که قابل کشف نیستند و شناسایی آنها می‌تواند هزینه‌برتر و دشوارتر باشد را مورد هدف قرار دهد.