فهرست مهم‌ترین نیازهای فناوری سازمان‌های جهان منتشر شد

ارسال شده در: اخبار فناوری | ۰

تغییر در نوع تقاضا برای جذب مهارت‌های حوزه فناوری مهم‌ترین اتفاق در جابه‌جا شدن اولویت‌های بسیاری از کسب و کارهای بزرگ را نشان می‌دهد و در ای نمیان امنیت، تغییرات سازمانی و سیستم‌های پردازش ابری رتبه‌های نخست در لیست اولویت‌های سازمانی را به خود اختصاص می‌دهند.

بر اساس تحقیقات جدید مرکز فناوری Harvey Nash، مهارت‌هایی که بیشترین تقاضا را از سوی مدیران آی‌تی سازمان‌ها دارند شامل امنیت سایبری، معماری سازمانی، معماری فنی، تغییرات سازمانی و سیستم‌های رایانش ابری می‌شوند.

در مقایسه با این نتایج، مطالعات سال گذشته روی مدیران آی‌تی در سازمان‌ها نشان داده بود که کلان داده‌ها و سیستم‌های تحلیلی مهم‌ترین مهارت‌های مورد نیاز کسب و کارها بودند و پس از آن سیستم‌های امنیت سایبری، معماری سازمانی، معماری فنی و DevOps در رتبه‌های بعدی قرار می‌گرفتند.

«بیو وایت» مدیر مرکز Harvey Nash در این خصوص توضیح داد بخش‌‌های که کمترین آسیب را در جریان شیوع ویروس همه‌گیر کرونا دیدند و از جمله آنها می‌توان به حوزه داروسازی، لجستیک، خدمات درمانی و فناوری اشاره کرد همچنان به ایجاد فرصت‌های شغلی جدید ادامه می‌دهند.

آقای وایت در ادامه توضیح داد مرکز تحقیقات آنها در آخرین بررسی خود دریافته است که ۸۲ درصد مدیران فناوری در سازمان‌های بریتانیا بر این باورند که تعداد کارمندان آنها در آینده نزدیک افزایش میابد یا به صورت کنونی باقی می‌ماند. در این میان بخش‌هایی که در جریان شیوع ویروس کرونا آسیب دیدند نوع خود را به مشاغل از راه دور تغییر دادند.